Kartaltepe Mah. İncirli Cad. No:48 Bakırköy / İstanbul
|Randevu Al: 0212 963 22 69
  kalori hesabı

  Kalori Hesaplama

  Cinsiyetiniz: Erkek Kadın
  Boyunuz (cm):
  Kilonuz (kg):
  Yaşınız (yıl):
  Aktiflik Seviyeniz: Az Orta Çok
    
  Sonuç:?

  Kalori Hesaplama Formülü

  Kişiden kişiye değişen kalori ihtiyacı, kilonuz, yaşınız ve boyunuzdan da etkilenir. Kalori hesaplanırken bazal metabolik hız formülünden yararlanılır. Kadınlarda bazal metabolik hız: 655 + 9.6 X (kg cinsinden ağırlık) + 1.8 X (santim cinsinden boy) – 4.7 X (yaş) Erkeklerde bazal metabolik hız: 66 + 13.7 X (kg cinsinden ağırlık) + 5 X (santim cinsinden boy) – 6.8 X (yaş) *1200 kaloriden fazla ya da az tüketim yaptığınızda kilo alma ya da verme durumuyla karşılaşabilirsiniz.

  kalori hesaplama

  Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji

  Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınması gereken enerji, bazal metabolizma ve egzersiz ile belirlenen ve kişinin gün içerisinde tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini ortaya çıkaran sistemdir. Aşağıda kalori hesaplama aracı ile gün içerisinde yeterli kalori alıp almadığınızı öğrenebilirsiniz. Aşırı ya da az kalori tüketiyorsanız diyetisyenlerimizle iletişime geçiniz.

  Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

  Randevu ve Teşhis

  Danışanlarımızla ilk randevu, kişiye özel beslenme danışmanlığı hakkında bilgilendirme ve vücut analiziyle beslenme probleminin teşhisi.

  Kontrol ve Sonuç Koruma

  Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon sağlama, elde edilen sonucu koruma.