Kartaltepe Mah. İncirli Cad. No:48 Bakırköy / İstanbul
|Randevu Al: 0212 963 22 69
    kalori cetvelleri

    Kalori Cetveli

    Kalori Cetveli Değerleri


    Besinler (100 gr)Enerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
    Balıklar
    Alabalık16818.310.0Yok
    Kalkan19314.814.4Yok
    Levrek9319.201.2Yok
    Palamut16824.007.3Yok
    Uskumru15921.907.3Yok
    Tuzlanmış balık30518.525.1Yok
    SakatatlarEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
    Beyin12510.408.60.8
    Kuzu Böbrek10516.803.30.9
    Dalak (Dana)10418.13.0Yok
    Dil13018.505.30.9
    Karaciğer14019.204.704.1
    Yürek12415.005.701.8
    Kümes ve Av HayvanlarıEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
    Tavuk21518.615.1Yok
    Hindi16002.48.0Yok
    Tavşan16221.008.1Yok
    Sülün18122.709.3Yok
    Bıldırcın19219.812.1Yok
    Yumurta15812.111.2Yok
    Sebzeler ve BaklagillerEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
    Bakla7205.20.409.8
    Bamya3602.40.307.6
    Bezelye8406.30.414.4
    Börülce1279.00.821.8
    Asma Yaprağı9703.801.115.6
    Yeşil Biber2201.20.204.8
    Domates2201.10.204.8
    Salatalık140.60.103.2
    Ebegümeci4804.40.604.3
    Enginar533.00.207.8
    Fasulye3201.80.27.0
    Havuç4201.10.210.0
    Kabak261.00.106.6
    Karnıbahar2702.70.205.2
    Kereviz4001.80.308.5
    Kıvırcık salata2001.70.104.1
    Beyaz Lahana2401.30.205.4
    Ispanak2603.20.304.3
    Marul1401.20.202.5
    Mantar2802.70.304.4
    Maydonoz4403.60.608.5
    Nane655.001.307.9
    Patlıcan2501.20.205.6
    Patates7602.10.117.0
    Soğan (Kuru)3801.50.108.7
    Pırasa5202.20.311.2
    Sarmısak13706.20.230.0
    Semizotu322.00.503.9
    Yer elması7502.30.116.7
    Turp190.90.104.2
    Kuru Fasulye34022.301.661.3
    Nohut36020.504.861.0
    Mercimek34024.701.160.1
    Soya Fasulyesi40334.017.833.5
    Bakla (İçi)33825.101.758.2
    Barbunya35023.001.263.7
    MeyvelerEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
    Ayva570.70.415.3
    Armut610.70.415.3
    Çilek370.70.508.4
    Dut930.901.119.8
    Elma580.20.615.0
    Erik750.80.219.7
    Greyfurt410.50.110.6
    İncir8001.20.420.4
    Karpuz260.50.206.4
    Kavun330.80.306.4
    Kayısı511.00.212.9
    Kiraz7001.30.317.4
    Limon2701.10.308.2
    Mandalina460.80.211.6
    Muz8501.10.211.6
    Portakal501.00.212.3
    Şeftali380.60.109.7
    Üzüm670.60.317.3
    Vişne6001.20.314.4
    Süt ve Süt ÜrünleriEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
    Yağlı B. Peynir28922.521.6Yok
    Kaşar Peyniri40427.031.801.4
    İnek Sütü6103.303.304.6
    Koyun Sütü1086.07.005.4
    Yoğurt6305.301.67.0
    Et ve Et ÜrünleriEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
    Sığır eti22519.415.8Yok
    Dana eti15619.78.0Yok
    Koyun eti24716.819.4Yok
    Pastırma25029.513.9Yok
    Salam45023.838.101.2
    Sucuk45221.440.8Yok
    Baharat ve Tat VericilerEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
    Defne Yaprağı31307.608.475.6
    Dereotu (Kuru)25320.004.456.0
    Hardal47025.029.035.0
    Hindistan Cevizi52506.436.350.0
    Karabiber25511.003.365.0
    Kırmız Biber31812.017.357.0
    Kekik27509.107.464.3
    Kimyon37518.022.344.2
    Tarçın2604.003.280.0
    Susam59026.555.009.4
    Zencefill35009.106.171.1
    Unlu MamüllerEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
    Bisküvi46205.416.074.5
    Buğday unu36511.801.174.7
    Bulgur35710.301.278.1
    İrmik37111.40.977.0
    Makarna37012.501.275.2
    Pirinç36306.70.480.4
    TatlılarEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
    Bal3150.3Yok78.4
    Dondurma19304.510.620.8
    Çikolata55009.336.051.3
    Marmelat ve Reçel2750.60.570.0
    Helva (Tahin)51610.530.053.5
    İrmik Helvası30203.812.543.6
    Şeker384YokYok99.5
    Muhallebi17305.103.829.8
    Sütlaç14003.402.738.0
    Kadayıf29004.310.047.0
    Şöbiyet30003.508.545.0
    Çerez ve Kuru YemişlerEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
    Ayçiçek Çekirdeği56024.047.320.0
    Badem60018.654.219.8
    Ceviz65015.064.015.8
    Fındık63412.662.416.8
    Kabak Çekirdeği61030.150.010.0
    Kestane19402.901.542.0
    Kuru İncir27404.301.370.0
    Kuru Kayısı2605.00.566.5
    Kuru Üzüm29002.50.277.5
    Şam Fıstığı60019.554.019.0
    Diğer BesinlerEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
    Et suyu tableti12020.03.05.0
    Ketçap1062.00.525.0
    Salata sosları450Yok50.102.5
    Salça9802.70.421.4
    Sirke13YokYok6.0
    Turşu100.60.22.0
    Yeşil zeytin14401.513.502.8
    Siyah zeytin20701.80.22.0
    Zeytinyağı884Yok100.0Yok

    Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

    Randevu ve Teşhis

    Danışanlarımızla ilk randevu, kişiye özel beslenme danışmanlığı hakkında bilgilendirme ve vücut analiziyle beslenme probleminin teşhisi.

    Kontrol ve Sonuç Koruma

    Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon sağlama, elde edilen sonucu koruma.