Kartaltepe Mah. İncirli Cad. No:48 Bakırköy / İstanbul
|Randevu Al: 0212 963 22 69
  bazal metabolizma hızı hesaplama

  BMH Hesaplama

  Cinsiyetiniz: Erkek Kadın
  Boyunuz (cm):
  Kilonuz (kg):
  Yaşınız (yıl):
    
  Sonuç:?

  Bazal Metabolizma Hızı Nasıl Hesaplanır?

  Bazal metabolizma Hızı (BMH) Harris-Benedict formulü ile bulunur: Bazal Metabolizma Hızı (Erkek) = 66.5 + (13.75 x Ağırlık-kg) + (5.03 x Boy-cm) – (6.75 x Yaş-yıl) Bazal metabolizma Hızı (Kadın) = 655.1 + ( 9.56 x Ağırlık-Kg) + (1.85 x Boy-cm) – (4.68 x Yaş-yıl) Bazal metabolizma hızı ideal düzeylerde olmayan kişilerin mutlaka bireysel beslenme danışmanlığı ve diğer diyetisyen hizmetlerinden yararlanmaları gerekmektedir. Sağlıksız bir metabolizma hızı kilo almaya neden olacaktır.

  BMH Hesaplama

  Bazal Metabolizma Hızı BMH Hesaplama – Diyet Uzmanı Sağlıklı Zayıflama

  Bazal Metabolizma Hızı (BMH), kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı, kan dolaşımı, vücut sıcaklığının belirli bir düzeyde tutulması, terleme, hücre büyümesi ve yenilenmesi, beyin ve sinir fonksiyonları gibi hayati işlevler için gerekli olan enerji miktarıdır.

  Aşağıdaki bazal metabolizma hızı hesaplama aracı ile metabolizma hızınızın normal düzeyde olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Metabolizma hızınız yavaş ise diyetisyenlerimizle iletişime geçiniz.

  Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

  Randevu ve Teşhis

  Danışanlarımızla ilk randevu, kişiye özel beslenme danışmanlığı hakkında bilgilendirme ve vücut analiziyle beslenme probleminin teşhisi.

  Kontrol ve Sonuç Koruma

  Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon sağlama, elde edilen sonucu koruma.